Dnes je čtvrtek 19.září, svátek má Zita
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí všem

18.4.2024 Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, dnes najdeme zejména u menších nebankovních společností. Vedle malých půjček do 10.000 Kč se v poslední době objevují i dostupné půjčky až 50.000 korun, které se obejdou bez zdlouhavých formalit.

Půjčka bez příjmů do 15 minut

Online žádost o půjčku bez doložení příjmů
Vyplňte online formulář a získejte půjčku bez dokladů až 20 000 Kč. Peníze na účtu již do 15 minut!

Placená inzerce

Pokud člověk chce, aby jeho šance na získání půjčky byla co nejlepší, měl by se obracet raději právě na menší prověřené nebankovní společnosti. Má-li žadatel nízký příjem nebo už splácí další půjčky, u větších nebankovních společností pravděpodobně nepochodí. Malé půjčky nemají ale nároky tak vysoké a mohou být v tomto případě pomocnou rukou. Tolik si nepotrpí na formality a často jsou tolerantní i k registrům dlužníků.

1. Nebankovní půjčky před výplatou (nižší částky)

Problém s papírovým dokladem o příjmech, případně s registry, nebývá u úvěrů typu nebankovní půjčka před výplatou. Pokud zájemce hledá nebankovní půjčky dostupné i lidem s nízkými příjmy nebo se záznamem v registrech dlužníků, je vhodné se zaměřit hlavně na tuto oblast nebankovního trhu.

Nebankovní půjčky do výplaty jsou poskytovány ve výši do 5 000 Kč, při opakovaných žádostech do 10 000 Kč případně až do 20 000 Kč. Samozřejmostí je rychlé vyřízení a minimum formalit - není potřeba prokazovat se papírovým potvrzením o příjmech. Dokonce u částek do 5 000 Kč za rok není ani potřeba podepisovat papírovou smlouvu. Příkladem takovéto půjčky je například Best půjčka nebo SOSCredit.

2. Nebankovní půjčky pro všechny (střední částky)

Pro ty, kdo potřebují vyšší částky - například 10 000, 20 000 nebo 50 000 a nejsou si jistí, jestli v bance nebo u větších nebankovních firem pochodí, jsou na trhu půjčky, které se zaměřují na tento úvěrový segment. Jako příklad můžeme uvést nebankovní FAJN půjčku.

FAJN půjčka nabízí až 150.000 Kč se splatností až 36 měsíců. Vyřízení je velmi jednoduché. Postačí vyplnit online žádost, zbytek s žadatelem dohodnou pracovníci firmy. Žádat je možné nepřetržitě.


3. Nebankovní americké hypotéky (vyšší částky)

Ten, kdo je majitelem bytu, domu či pozemku, má možnost půjčit si výhodně až stovky tisíc Kč, a to prostřednictvím produktu nebankovní americká hypotéka.

Oproti zástavě nemovitosti nebankovní společnost půjčí velmi výhodnou půjčku se splatností až 20 let. Peníze je možné využít na cokoliv - koupi auta, splacení dluhů i třeba vypořádání exekuce. Informace o amerických hypotékách jsou dostupné například na této stránce.

Do této kategorie úvěrů spadá například půjčka ACEMA.

4. Nebankovní půjčky bez registru (v hotovosti i na účet)

Dominantní kategorií nebankovních půjček jsou ty bez registru. Většina nebankovních společností dokáže, na rozdíl od bank, tolerovat drobné záznamy v dlužnických registrech. Dokládá to i fakt, že je nabízejí téměř tři čtvrtiny nebankovek, a to v několika režimech spolupráce (resp. nespolupráce) s registry:

  • Některé společnosti do registrů vůbec nenahlížejí, úvěruschopnost žadatele si ověřují jinou cestou než zjišťováním stavu jeho ostatních finančních závazků
  • Některé nebankovní společnosti nahlížejí jen do některých úvěrových registrů. Proto pokud máte záznam v jiném registru, nebudou při schvalování půjčky na překážku
  • Některé společnosti nahlížejí jen do registrů vymáhání, a tak záznamy v úvěrových registrech nebývají překážkou.

Do jaké míry společnosti svou toleranci uplatní, však záleží jen na nich samotných (a na mantinelech, které jim dává zákon o spotřebitelském úvěru).

Půjčkové agregátory

Šanci na získání úvěru nám mohou zvýšit tzv. půjčkové agregátory. Prostřednictvím online formuláře zadáme částku, jakou si potřebujeme půjčit, na jak dlouho dobu a také vložíme údaje o našich příjmech, výdajích a závazcích. Automatizovaný systém pak sám najde nejvhodnější úvěr odpovídající našim zadaným parametrům.


Často kladené otázky

  • Kde si půjčit v insolvenci? Kde si půjčit, když jsem v insolvenci?
  • I insolvenci vám žádná licencovaná společnost nepůjčí, ani ta nebankovní. Jedinou možností je obrátit se na lichváře, ale to rozhodně nedoporučujeme. Raději zkuste, zda by si půjčku (pokud ji opravdu nutně potřebujete) mohl vzít někdo jiný z vaší domácnosti, kdo insolvenci nemá.
  • Kdo půjčí v exekuci?
  • Půjčky v exekuci jsou extrémní oblastí nebankovních půjček. Poskytuje je jen několik společností, většinou v podobě půjčky na exekuci. S tou se můžete vyplatit z aktuální (nebo hrozící) exekuce, a tím ušetřit značné výdaje na splátky exekutorovi. Bývají totiž vyšší než i ty u nejdražších nebankovních půjček.
  • Kde mi půjčí, když mám dluhy?
  • Jestliže právě splácíte další závazky, ale zvládáte je splácet a ještě vám z příjmu zůstává dost na splácení další půjčky, uspět můžete i u banky. V opačném případě se obraťte na některou z licencovaných nebankovních společností.
  • Kde mi půjčí, když jsem v SOLUSu?
  • Některé nebankovní společnosti, přestože jsou licencované, při schvalování půjček nenahlížejí do registru SOLUS. Najdete je v kategorii Půjčka bez SOLUSu.

Jak se zbavit nebankovních půjček?

Lze to provést dvěma cestami:

  • Tou první je jeich postupné splacení, například podle splátkového kalendáře, nebo i vyšší mimořádnou splátkou, na kterou našetříte.
  • Další možností je refinancování či konsolidace na bankovní úvěr. Současnou nebankovní půjčku (nebo půjčky) můžete převést do banky. Penězi banky uhradit zbývající dlužné částky, a nadále splácet bance, často nižší měsíční částkou.

Jestliže jste se dostali do dlouhodobějších potíží se splácením nebankovních půjček, můžete požádejte věřitele o rozložení splátek do delšího období. V krajním případě o ochranu před věřiteli, v podobě oddlužení.

Jak sloučit nebankovní půjčky?

Půjčky můžete sloučit do nového úvěru u banky, ale i u nebankovní společnosti. Proces je snadný: Zjistěte si, kolik dohromady zbývá doplatit a požádejte některého z poskytovatelů konsolidace.

Následně si u současných věřitelů vyžádejte vyčíslení zůstatku půjček, včetně případného poplatku za předčasné splacení. Novému poskytovateli, který vám konsolidaci předběžně schválil, zašlete všechna vyčíslení, případně i smlouvy o současných půjčkách. Následující kroky už jsou na poskytovateli konsolidace.



(aktualizováno)





Info tip: V inzerci se často setkáváme s nabídkou online půjček bez doložení příjmu "ihned" - jsou opravdu tyto úvěry tak rychlé a dostupné jak tvrdí reklama? Více se dozvíte v tomto článku.



Zpět na úvodní stranu »





Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nejnovější články